За отглеждане на грозде

За отглеждане на грозде

За отглеждане на грозде

Blog Article

За подложка се използва обикновено пръчка, която е засадена преди две години.

Асеновград Благоевград Бургас Варна Велико Търново Видин Враца Габрово Добрич Пазарджик Перник Плевен Пловдив Русе Сливен София Стара Загора Хасково Шумен Ямбол

Когато междуредията в лозето се поддържат в затревено състояние с подходящи тревни смеси, тогава борбата с плевелите се извършва с косене.

В обратния случай, ако не се направи нищо, броят на безплодните леторасли ще стане толкова голям, че ще бъде много трудно да се справите с тях.

Видео указания за работа с новата географска карта в СЕУ

Знаейки всички нюанси на различните изисквания, някои любители се справят идеално, но други са хвърлят на важната манипулация за всички сортове по един и същи начин и правят всичко, което "просто така".

Когато присаждаме на лозови пръчки, тогава е добре да фиксираме филизите, с които лозя сме работили на колче, така че да не им бъдат нанесени повреди от вятъра или животни.

Постепенно в лозарството са въведени различни типове укрепителни структури, носеща част на които са били различни видове колове.

При двата метода на съхранение, джибрите, съдът и мястото около него се поръсват с дървесна пепел. Добре съхранените джибри от червено грозде придобиват червен цвят, а белите сортове – зеленикав.

Калемът се реже близо над горното око, като се стремим да запазим цяло междувъзлието.

Ето кога и как да засадите нови лозички (+съвети от експерти)

Там където опасността от измръзване е голяма, лозите се отглеждат приземно и през есента след листопада се загрибват. А в районите, където не се загрибват, се прави оран късно наесен или в началото на зимата, за да се запази влагата от есенните валежи и да се унищожат плевелите.

Присаждате ли, трябва да използвате качествени подложки. Важно общо условие за тях е да бъдат устойчиви на болестта филоксера. Когато избирате подложка, трябва да имате предвид, че различните видове имат различни изисквания към почвата, околната среда, поливането и други фактори.

Какви народни средства се ползват срещу болестите по лозите

Report this page